Fugowanie kostki granitowej, brukowej i betonowej

Fugowanie kostki granitowej polega na wypełnieniu odstępów pomiędzy pojedynczymi kostkami odpowiednim materiałem wypełniającym. W tym celu można używać piasku, gotowych zapraw fugujących, kruszywa granitowego (w różnych kolorach) lub mieszaniny piasku i cementu. wypełnienie zapewnia stabilność poszczególnych kostek, a co za tym idzie – komfort użytkowania.

Układasz kostkę? Oprócz kształtu i materiału z którego wykonasz podjazd czy ścieżkę – granit czy beton, odpowiedniej podbudowy, wyboru koloru i kształtu, zastanów się także czym wypełnisz szpary między kostkami.

Spoiwo jakim jest piasek nie jest wodoodporne i szczelne – po pewnym czasie może zostać wypłukane przez opady deszczu. Najlepszym, ale zapewne najdroższym rozwiązaniem  jest kupno gotowych zapraw fugujących granit. Zaopatrzyć się w nie można także u nas. Rozsądnym, wydaje się, fugować granit mieszanką piasku z cementem – jest to fuga trwała, ale zarazem nie tak kosztowna jak gotowe zaprawy.

Zaznaczamy, że spoinowanie kostki to jeden z końcowych etapów całego procesu układania. Niechlujne wykonanie podbudowy pod kostkę i późniejsze jej ułożenie może spowodować niepożądane rezultaty  w postaci zapadlisk, ugięć lub kolein co i tak będzie miało zgubny skutek na nawet najlepiej na świecie zaspoinowaną kostkę granitową!

Układanie kostki brukowej to zajęcie żmudne, ciężkie i trudne. Dlatego warto zlecić je fachowcom! Wybierz nas a  dodatkowo pomożemy:

  • dobrać odpowiedni materiał do warunków lokalizacyjnych i geologicznych,
  • zaprojektować kształt i kolorystykę alejek i podjazdów.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług na terenie Turku, Konina, Słupcy, Koła, Uniejowa, Kalisza i innych.